تبلیغات

مترجم سایت

Elctrical-Control-Engineering - مدیر بزرگترین كارخانه خودروهای هوشمند جهان: هوش مصنوعی از سلاح هسته ای كره شمالی هم خطرناك تر است
 
Elctrical-Control-Engineering
درباره وبلاگ


The department’s research activities encompass several broad areas, reflecting the multi-disciplinary nature of the control and mechatronics field. These include:


• Smart sensors and actuators
• Process tomography
• Intelligent machines
• Advanced and intelligent control algorithms
• Process control and its advancements
• Real-time control system
• Robot design and intelligent robot controllers
• Modeling and control of mechatronic systems
• Industrial automations
• Nanotechnology-based mechatronics and robotics

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نیم نگاه
    ایلان ماسک مدیر بزرگترین کارخانه تولید خودروهای برقی در جهان که مدیریت یکی از بزرگترین شرکت های فضایی موسوم به SpaceX را هم برعهده دارد اعلام کرد خطرات هوش مصنوعی از توانایی هسته ای کره شمالی به مراتب بیشتر و سهمگین تر است.
    هفته گذشته در جریان مسابقات بازی های رایانه ای Dota 2 یک روبات هوشمند که در استارتاپ توسعه هوش مصنوعی «ایلان ماسک» ساخته شده بود توانست هوشمندترین و زیرک ترین فرد جهان در حوزه بازی های رایانه ای را شکست دهد تا با این اتفاق برای نخستین بار روبات ها یک پله بالاتر از انسان قرار بگیرند .ماسک به جای آنکه اتفاق مذکور را یک موفقیت بداند در مورد آن ابراز نگرانی کرد و توضیح داد این نخستین گام برای آغاز مشکلات جدید بشر محسوب می شود.
    در حال حاضر تمام خودروهای خودرانی که در کارخانه ماسک ساخته می شوند به فناوری هوش مصنوعی مجهز شده اند تا بدون دخالت راننده بتوانند به مقصد برسند و در این خصوص این مدیر فناوری بر این اعتقاد است که فناوری خودروهای خودران زندگی انسان ها را راحت می کند پس مشکلی ندارد و مشکل آنجا آغاز می شود که هوش مصنوعی رفته رفته به یک فناوری قدرتمند تبدیل و در آینده بتواند بر انسان حاکم شود.

    
    «ایلان ماسک» مدیر بزرگترین کارخانه تولید خودروهای برقی در جهان که مدیریت یکی از بزرگترین شرکت های فضایی موسوم به SpaceX را هم برعهده دارد بار دیگر در مورد خطرات هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرد و هفته گذشته در جریان مصاحبه خود با روزنامه گاردین گفت: «خطرات هوش مصنوعی از توانایی هسته ای کره شمالی به مراتب بیشتر و سهمگین تر است».
    مدیر کارخانه خودروسازی «تِسلا» بعد از مصاحبه مذکور، این نگرانی بزرگ را روی صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر هم به اشتراک گذاشت و بار دیگر به جهانیان گفت بیشتر از هر زمان دیگر باید در مورد توسعه هوش مصنوعی نگران باشند. گفتنی است هفته گذشته در جریان مسابقات بازی های رایانه ای Dota 2 یک روبات هوشمند که در استارتاپ توسعه هوش مصنوعی «ایلان ماسک» ساخته شده بود توانست هوشمندترین و زیرک ترین فرد جهان در حوزه بازی های رایانه ای را شکست دهد تا با این اتفاق برای نخستین بار روبات ها یک پله بالاتر از انسان قرار بگیرند. آقای ماسک به جای آنکه اتفاق مذکور را یک موفقیت بداند در مورد آن ابراز نگرانی کرد و توضیح داد این نخستین گام برای آغاز مشکلات جدید بشر محسوب می شود.
    
    هوش مصنوعی خطرناک
    ماسک در توئیت خود نوشت: «اگر شما در مورد امنیت هوش مصنوعی نگرانی ندارید، باید جدی تر به این مساله فکر کنید. خطر این فناوری بسیار بیشتر از کره شمالی است».
    این نخستین باری نیست که ماسک با نگرانی از هوش مصنوعی حرف می زند و آن را یکی از خطرناک ترین یافته های بشر در طول تاریخ می داند. او پیش تر در اکتبر 2014 از هوش مصنوعی به عنوان «بزرگترین تهدید بشر» یاد کرده بود و اگرچه به صورت همزمان به سرمایه گذاری های خود در استارتاپ ها و سازما ن های فعال در این عرصه ادامه می داد، ولی از حضور این فناوری ابراز ترس می کرد. زمانی که هفته گذشته روبات OpenAI برای نخستین بار موفق شد انسان را در حوزه بازی های رایانه ای شکست دهد آقای ماسک اظهار داشت که این موفقیت چندان هم خوشایند نیست و باید منتظر ماند و دید در آینده نزدیک چگونه هوش مصنوعی زندگی را برای انسان دشوار می کند. او هفته گذشته در یک توئیت مجزا گفت: «هیچ کس دوست ندارد کنترل شود، ولی همه ابزارهای زندگی (اتومبیل ها، هواپیماها، غذاها، داروها و غیره) چیزی را که بواسطه هوش مصنوعی به انسان تحمیل می کنند، کنترل شدن است».
    توئیت های ماسک در حالی منتشر شد که تمامی رسانه ها از هفته گذشته اخبار موفقیت او در زمینه توسعه هوش مصنوعی را منتشر کردند و از قابلیت های روبات OpenAI سخن گفتند. این روبات توانست در تمام بازی های فردی در مسابقات جهانی Dota 2 به پیروزی برسد و بهترین بازیکنان جهانی را هم شکست دهد تا در نهایت جایزه 24.8 میلیون دلاری را از آن خود کند. هوش مصنوعی هم اکنون این توانایی را دارد تا پیش بینی کند بازیکن انسانی نیروی خود را در چه نقطه ای متمرکز می کند، قرار است چگونه مراحل پیش رو را ادامه دهد، تا چه اندازه سرعت عملیات او با پیروزی در ارتباط است و به عبارت ساده تر چند درصد توان برنده شدن دارد. در کنار این موارد، روبات مجهز به هوش مصنوعی می تواند بسیار سریع تر از انسان عمل کند و بدون آنکه پس از گذشت چند ساعت خسته شود، تمام اقدامات مورد نیاز را بدون اشتباه انجام دهد.
    «ایلان ماسک» در دسامبر 2015 تصمیم گرفت شرکت غیرانتفاعی OpenAI را که در زمینه تحقیق و توسعه هوش مصنوعی فعالیت می کند، خریداری کند. هدف شرکت مذکور این بود که هوش مصنوعی را به گونه ای توسعه دهد که بیشترین شباهت را به رفتارهای انسانی داشته باشد و برخی وظایف را بدون دخالت انسان بدرستی انجام دهد.
    
    سرمایه گذاری های گسترده
    تلاش آقای ماسک نخستین اتفاقی نبود که به پیروزی هوش مصنوعی در مقابل انسان ختم شد. طرح Deepmind AI که در آن «ایلان ماسک» یکی از نخستین سرمایه گذاران بود به گونه ای پیش رفت که شرکت مذکور موفق شد در مسابقات Go همه شرکت کنندگان انسانی را شکست دهد و در بازی های استراتژیک StarCraft II با اتخاذ بهترین تصمیم ها در آن واحد، بیشترین امتیاز را کسب کند. صحبت های ماسک در مورد خطرناک بودن هوش مصنوعی و گستره تبعات آن بیش از بمب اتمی در حالی منتشر شد که «مارک زاکربرگ» مدیرعامل شرکت فیسبوک چندی پیش گفت که هوش مصنوعی هیچ خطری در پی ندارد و همه بخش های مرتبط با آن تحت کنترل انسان توسعه می یابد. البته ماسک در این خصوص توضیح داد که آگاهی زاکربرگ در مورد هوش مصنوعی محدود است و بدرستی نمی داند در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. مدیرعامل فیسبوک هم در پاسخ به این اظهارات گفت که ماسک بی دلیل ترسیده و فناوری کاربردی هوش مصنوعی تا این اندازه مشکل و دردسر نخواهد داشت.
    آقای ماسک به روزنامه گاردین توضیح داد که سرمایه گذاری های قبلی او در عرصه هوش مصنوعی به دلیل ورود به حوزه جدید فناوری با توقع بازگشت مالی نبوده است. او گفت: «من هرگز به خاطر بازگشت مالی در زمینه هوش مصنوعی سرمایه گذاری نکردم و در تمام این سال ها فقط قصد داشتم متوجه شوم این فناوری به چه سمتی حرکت می کند و کاملاً مطمئن هستم که خطرات هوش مصنوعی بسیار بیشتر از مزایای آن است». او در ادامه توضیح داد: «در حال حاضر تمام خودروهای خودرانی که در کارخانه من ساخته می شوند به فناوری هوش مصنوعی مجهز شده اند تا بدون دخالت راننده بتوانند به مقصد برسند و باید گفت این نوع فناوری که به نوعی باعث می شود زندگی انسان ها راحت تر انجام شود مشکلی ندارد و مشکل آنجا آغاز می شود که هوش مصنوعی رفته رفته به یک فناوری قدرتمند تبدیل و در آینده بتواند بر انسان حاکم شود». ماسک در این زمینه به فیلم های سینمایی از جمله «ترمیناتور» که با موضوع هوش مصنوعی ساخته شده اند اشاره کرد و توضیح داد اگرچه این فیلم ها هم اکنون تخیلی به نظر می رسند، ولی تا یک دهه آینده می توانیم شاهد آنها در زندگی واقعی باشیم.
    «ایلان ماسک» که بتازگی وارد 46 سالگی شده است و اصلیت او به آفریقای جنوبی برمی گردد 21.3 میلیارد دلار سرمایه نقدی دارد و تمامی آنها را در جهت توسعه علم به کار می گیرد. شرکت SpaceX او قرار است برای نخستین بار در تاریخ، سفر توریستی فضایی را برای انسان ممکن کند، شرکت تِسلا برای نخستین بار خودروهای خودران و هوشمند را وارد خیابان های جهان کرده است، شرکت X.com قرار است بزرگترین شبکه پرداخت الکترونیک در جهان را راه اندازی کند، شرکت Hyperloop سریع ترین سیستم حمل و نقل جهان را توسعه می دهد و... تمامی این مراکز که زیر نظر ماسک اداره می شوند که هرکدام به نوعی درگیر هوش مصنوعی هستند.
نویسنده: میثم لطفی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
جمعه 10 شهریور 1396
سه شنبه 8 اسفند 1396 05:17 ب.ظ
سبک شما بسیار منحصر به فرد است در مقایسه با افرادی که من از آن خواسته ام.
با تشکر از ارسال زمانی که شما این فرصت، من حدس می زنم
فقط علامت گذاری این وب سایت را بسنجید.
سه شنبه 8 اسفند 1396 05:11 ب.ظ
شما مطمئنا می توانید تخصص خود را در مقاله ای که می نویسید مشاهده کنید.
جهان امیدوار است حتی نویسندگان پرشور مانند شما را هم نبینند که نگران نباشند به این باور برسند.
در تمام زمانها بعد از قلب خود بروید
جمعه 17 آذر 1396 02:56 ب.ظ
You need to take part in a contest for one of the greatest blogs on the internet.
I will highly recommend this website!
جمعه 17 آذر 1396 02:55 ب.ظ
If you want to get a great deal from this piece of writing then you have to apply such strategies to your won website.
جمعه 17 آذر 1396 01:56 ب.ظ
I like the valuable info you provide in your articles. I'll bookmark your blog and check again here regularly.
I'm quite sure I will learn plenty of new stuff right here!
Good luck for the next!
شنبه 25 شهریور 1396 04:51 ق.ظ
Hey, I think your blog might be having browser compatibility
issues. When I look at your website in Opera, it looks fine but when opening
in Internet Explorer, it has some overlapping.
I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, awesome blog!
یکشنبه 12 شهریور 1396 06:55 ق.ظ
I'm not sure exactly why but this weblog is loading extremely slow for
me. Is anyone else having this issue or is it a problem on my end?
I'll check back later and see if the problem still exists.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر